Kontaktujte nás: +420 608121430 | info@hetta.cz

Proč použit akumulační přímotopy s fotovoltaickými systémy.

Vzhledem k velkému nárůstu FVE a s tím spojených dotazů na využití akumulačních přímotopů Hetta® máme toto doporučení.

Topení Hetta® je vhodné pro akumulaci přebytků vyrobeného proudu. Jeden ze základních problémů výroby elektřiny je její akumulace na dobu, kdy nedochází k její produkci, což je typické pro obnovitelné zdroje. Některé tyto zdroje fungují v závislosti na daných přírodních (povětrnostních) stavů – proudění větru, svit slunce, stav vody v řekách, náhonech, směry proudění (přílivy, odliv) v moři.

V takových případech je velký požadavek na akumulaci vyrobené energie. Tato energie se dá uložit několika způsoby:

  • Pomocí akumulátorů. Akumulátory mají výhodu okamžitého použití, ale velkou nevýhodu v omezené životnosti a pořizovací hodnotě. V současnosti je životnost těchto zařízení v podstatě jednotky let, s podstatnou ztrátou kapacity úložiště.
  • Pomocí mechanické energie – například přečerpávací elektrárna nebo výroba stlačeného plynu pro další výrobu energie – což je pro běžnou domácnost nereálné, stejně jako např. chemická transformace.
  • Pomocí zásobníků tepla v případě, kdy se stejně elektřina použije na vytápění – jedná se v podstatě o nejlevnější a nejjednodušší formu akumulace energie, která může posloužit např. k ohřevu užitkové teplé vody (kombinované bojlery), akumulační nádrže pro teplou vodu pro teplovodní vytápění a akumulační přímotopy.

Tedy jedna z levných a úsporných metod úspory energie a přebytků je i využití akumulačních přímotopů Hetta®. Využití panelů je ideální v měsících, kdy je dostatek slunečního svitu, a přitom je potřeba topit (březen až květen, září až listopad). Předpokládaná úspora vznikne užitím přebytků z výroby elektřiny FVE a předpokládaným nižším množstvím počtu akumulátorů. Předpokládaná úspora (vypočtená a částečně změřená) je 7-22% spotřeby energie na vytápění, v závislosti na výkonu a typu FVE a tepelných ztrátách objektu. Z toho tedy vyplývá, že kombinace fotovoltaiky a akumulačních přímotopů dává smysl a podstatně sníží dobu návratnosti do celého systému.

Kde koupit akumulační panel Hetta?

Firma Topení severní Čechy s.r.o. nabízí kompletní řešení pomocí topných kabelů, akumulačních panelů, přímotopů a infrapanelů. Koupi panelů je možné realizovat v našem e-shopu nebo přímo na prodejně popř. u našich oblastních zástupců

Chci koupit akumulační panel hetta

Panely jsou standardně dodávány s montážním rámem na zeď. 

Více informací

Chci vytvořit cenovou nabídku na topení hetta

Žádost o zpracování cenové nabídky provádíme do 48hod zdarma

Více informací