Kontaktujte nás: +420 608121430 | info@hetta.cz

Jak to funguje


topné panely hetta

Elektrický topný panel s akumulací využívá výhodných vlastností topného sálavého panelu a akumulační části. Tímto spojením se podstatně zvyšuje účinnost celého systému topení. Sálavý panel vyzařuje tzv. sálavou složku dopředného záření, která pomůže rychleji ohřát vzduch v místnosti a nedochází k efektu bodového tepla jako u klasických přímotopů, kdy horký vzduch stoupá vzhůru v jednom stálém místě. Možnost sálání výrazně přispívá k vytvoření tepelné pohody v místnosti.

Tento systém funguje s vysokou efektivitou a zajistí dodávání tepla z akumulační části i v době, kdy distributor elektřiny přeruší dodávku elektřiny. Elektrický topný panel se pro úsporu spotřeby elektřiny doplňuje termostaty s možností nastavení útlumových režimů nebo pouze temperování teploty v době, kdy místnost není využívána.

V případě levnější sazby elektrické energie je nutné při montáži panelů počítat s novými elektrickými okruhy, které musí být samostatně jištěny jističi o předepsaných proudových hodnotách s normovou doporučenou charakteristikou (např. jednofázový jistič In = 16A / charakteristika B) nebo budou napojeny na blokovací zařízení např. HDO nebo spínací hodiny, které budou panely odpojovat od elektrické sítě dle distributorem naprogramovaných časových režimů.

V případě žádosti o dvoutarifové sazby (vysoký a nízký tarif, dříve denní a noční proud), které jsou pro elektrické topné panely nejvhodnější je možnost volit ze  sazeb:

  1. D45d, D57d přímotop
  2. D61d víkendový režim - tuto sazbu nejvíce ocení chataři a chalupáři neboť se jedná o tarifní zvýhodnění o víkendech

Při provozu nevzniká téměř žádná údržba. Topný panel stačí čas od času otřít od prachu, aby nedocházelo ke zhoršení předávání tepla do okolí. Topné panely se nemusí stříkat ani natírat (povrchová úprava práškovou barvou s následným vypálením). V případě, že bude přerušena dodávka elektrické energie z důvodu havárie či údržby, panely přestanou topit, ale ani kotel na plyn či dnes jiné běžné systémy nebudou bez dodávky elektrické energie fungovat, navíc nevzniká problém, že by mohl ústřední systém topení zamrznout.

Topné panely jsou standartně dodávány v barevném provedení RAL9010 bílá s uchycovacími lištami na zeď a s vyvedeným 3x1,5mm² kabelem pro připojení.

Kde koupit akumulační panel Hetta?

Firma Topení severní Čechy s.r.o. nabízí kompletní řešení pomocí topných kabelů, akumulačních panelů, přímotopů a infrapanelů. Koupi panelů je možné realizovat v našem e-shopu nebo přímo na prodejně popř. u našich oblastních zástupců

Chci koupit akumulační panel hetta

Panely jsou standardně dodávány s montážním rámem na zeď. 

Více informací

Chci vytvořit cenovou nabídku na topení hetta

Žádost o zpracování cenové nabídky provádíme do 48hod zdarma

Více informací